| paulionescu25 a întrebat:

stiti careva un radio care sa mearga pe amdroid fara conectiune internet? am msotorola defy plus si telu nu are radio. daca descarc de pe google play merge doar cu internet. funda

2 răspunsuri:
| BlackBoyHD a răspuns:

Si eu am patit asta..am un sasmung galaxy s si mi-am updatat androidul. dupa ce l-am updatat nu mai aveam radio si am gasit un mic soft dar merge numai daca si telefonul tau suporta conexiuni FM

Programul se cheama Spirit UL si ca sa descarci versiunea full (unlocked) de pe google dai search si scrii spirit ul unlocked apk (nu da pe primul, dai pe al doilea, al treilea). Iti dadeam eu link dar nu pot ca e piraterie scuze apoi extragi arhiva cu winrar sau winzip sau 7zip si copiezi apk-ul pe telefon prin USB dai. apoi intri in telefon si dai pe acel apk dai accept si instalati. bagi castile si pornesti programul daca se deschide iti merge. trebuie sa intri la setari si la banda sa dai pe WORLD 50Hz dupa pui o frecventa de la un radio din orasul tau si ar trebui sa mearga.

Daca nu te descurci intreaba-ma!

| Smiley923 a răspuns:

Nu exista! Mai bine ti-o downloadezi... Eu asa procedez.