| vmaria16 a întrebat:

Bună TPU am o problema cu memoria telefonului. Nu înțeleg de ce sau cu ce se ocupa memoria telefonului pentru ca nu nici foarte multe aplicați și nici poze doar în jur de 100.
Dacă știe careva dintre voi sa îmi spună care ar fi problema va rog frumos sa ma ajutați.

2 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Întra la setări și aici caută stocare și aici caută curățare ca să cureți memoria de fișierele inutile.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Memoria ROM este ocupata si de sistemul de operare, poze, aplicatii, downloaduri intamplatoare. Incearca sa-ti pui un card micro SD la capacitatea maxima suportata de telefon si s-o setezi ca memorie definita. In felul acesta si pozele le vei putea muta iar cele ulterioare se vor aseza singure pe card.