| AAAdelin a întrebat:

Bună ziua, am o problema cu memoria telefonului. Cred ca știți fișierul, și folderul cu numele ". thumbnails". mie îmi ocupa 2, 03 GB. Cum pot sa îl șterg definitiv? Că dacă îl șterg, când primesc o poza, sau pornesc camera se face la loc.
Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca descarci la greu.Nu are cum sa iti ocupe atat.Iti dai seama ce inseamna 2 GB? Sterge-le din Fisierele Mele.

| AAAdelin explică (pentru darrio2007):

Întrebarea era cum sa îl șterg definitiv, ca eu dacă șterg acel fișier, apare la loc, și ce legătură au descărcările cu acel fișier? Fand ala se afla în folderul de poze?

| darrio2007 a răspuns (pentru AAAdelin):

Au.De la o aplicatie descarcata mi-au ramas multe thumbnails.Le gasesti in Fisierele Mele(Asa scrie la mine la Samsung.Tu nu ai spus ce tel ai). Acestea raman acolo chiar daca dezinstalezi aplicatia.

| AAAdelin explică (pentru darrio2007):

Am un Sony Xperia L, și nu am de la nici o aplicație, ca altfel nu mi se refaceau, cred cace din cauza pozelor, încerc sa rezolv ceva în seara asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi cumpara un card de memorie de 4 gb sau mai mult si folderul de 2 gb il muti in card si nu o sa mai ai probleme

| AAAdelin explică (pentru anonim_4396):

Am card de 8 GB și dacă mut fișierul pe card îmi golește memoria interna, dar dacă deschid camera, galeria, sau primesc o poza se creează la loc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AAAdelin):

PAi ar trebui sa il duci undeva sa il repare