| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Am o problema. Nu de mult mi am luat un Iphone 5 neverloked second-hand. mi-am facut cont de appstor toate bune si frumoase. am incercat zilele acestea sa ma conectez si la icloud cu acelasi cont de pe appstore. dar acesta imi spune in felul urmator: Pe acest iphone a fost activat numarul maxim de conturi gratuite? Ce e de facut in cazul acesta? Si inca o intrebare: daca nu merge logarea la icloud am inteles ca nu se poate vinde telefonul, e adevarat?

1 răspuns:
| GabiMihai08 a răspuns:

Prima data dezactiveaza toate serviciile iCloud de pe iPhone, apoi intra asa Configurari-iCloud-Sterge contul. Daca ai iOS de la 7 in sus (inclusiv) ca sa stergi acest cont iti va cere parola userului anterior. Bafta!