| XzuziX a întrebat:

Am un HTC Wildfire. Un timp l-am avut la un prieten, si el i-a pus o parola, cand mi l-a dat avea parola, eu nu mai pot sa il contactez sa ii cer parola. Ce trebuie sa fac? Urgent! Funda happy

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt două variante. Prima este să iei cumva legătura cu prietenul tău şi să-l rogi să îţi spună parola, iar a doua, să mergi cu telefonul la un magazin specializat, Orange, Vodafone sau Cosmote să ţi-l deblocheze un specialist.

Pa-pa.

| mihay88 a răspuns:

Daca poti sa intri in meniu si sa dai resteare la setarile din fabrica ar fi o metoda de rezolvare a problemei... daca nu, sincer nu stiu ce sa zic... sper sa mai fie metode dar e posibil sa ai nevoie de o resoftare

| XzuziX explică (pentru mihay88):

Nu pot sa intru in meniu.Pot doar sa intru in agenda si atat. straight face

| mihay88 a răspuns (pentru XzuziX):

Poti incerca un hard reset in cazul asta care e cam tot un fel de resoftare. Uite un link aici care iti arata cum se face : http://www.youtube.com/watch?v=2-wKhE9oRZM. Sper sa mearga si sa imi spui si mie daca a mers. Multa bafta :)