| fusion125 a întrebat:

happy Azi mi-am cumparat un telefon Nokia Asha 302 si am o problema in a-l conecta la internet prin wireless. Am modem si internetul pe laptop functioneaza perfect. Am setat ce era de setat in telefon, insa cand dau conectare la retea imi apare: "Reteaua nu mai este disponibila".... Apoi, cand dau sa intru pe google spune ca: "Serverul nu poate fi conectat in acest moment. Verificati conexiunea iar apoi reincercati(006)". Ma poate ajuta cineva? happy Vot si funda.

Răspuns Câştigător
| Blade82 a răspuns:

Ce setari ai facut la telefon? Iti trebuie parola de retea sa te conectezi si sa ai setarile in router corecte. de ex reteaua sa fie vizibila si sa agreeze si alte dispozitive in afara de laptop.