| carmynutza a întrebat:

bateria telefonul HTC desire c necesita formatare? Azi l-am cumparat si nu stiu daca sa-l formatez sau nu. multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| carmynutza explică:

La telefonul*

| alin1988 a răspuns:

Ii consumi toata bateria pana se inchide singur. Apoi il lasi inchis si il pui la incarcat 12 ore.
funda?

| Forx a răspuns:

Gresit. Telefoanele scoase in ultimii ani, numai necesita formatare. Ele au baterii Li-ion sau Li-Po (lithiu ion sau lithiu polimer) Acestea se pot baga si scoate de la incarcat oricand doreste utilizatorul.