| Lucian_Cornea_1989 a întrebat:

cine stie ce inseamna?
Root the Sony Xperia Z

3 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Root-area este operatiunea prin care utilizatorul capata drepturi depline asupra memoriei interne a telefonului, dupa root-are utilizatorul poate face ce doreste cu sistemul de operare. Poti mari frecventa de lucru a procesorului, poti instala diferite custom ROM, etc. Dezavantajul este ca poti pierde garantia telefonului, dar acum sunt multe programe care te ajuta sa iti pui garantia inapoi (adica unroot)! ciao happy

| lucky_6605 a răspuns:

Root adica creste android-ul sau il scazi, dar poti pierde garantia daca il rootezi deci mai bine nu incerca

| CipriSXX a răspuns:

Android-ul customizat de Sony este foarte bun..de ce vrei root?
si perzi garantia pentru ca umbli in software-ul telefonului. Nu iti recomand, doar daca esti priceput la chestii de astea. happy