| alex6666 a întrebat:

daca as merge la un servis mi-ar putea schimba IMEI?/? Pls repede dau FUNDA!
Ms anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Din cate stiu eu, IMEI se poate schimba fiind un cod de software, ce nu se poate schimba este codul de hardware care are 20 de cifre. Se schimba IMEI deoarece prin IMEI se poate depista simul! Orice sim online arata cod de imei si calitate online! Calitatea este de fapt semnalul sim.
Pe scurt, da, se poate schimba.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy
Funda?

1 răspuns:
| Andy88 a răspuns:

Pai NU. IMEI este codul fiecarui telefon si codurile nu sunt identice. Imei-ul e folosit de politie daca ti-a fost furat telefonul! Nu cumva stiai asta si dupa ce ai furat un telefon ti-e frica sa nu te prinda? Alt motiv de a schimba imei-ul nu vad... Oricum nu ai ce face ca imeiul nu se schimba.