| Dayiii96 a întrebat:

Buna TPU...mi-am luat de curand un Orange rono si de multe ori ma trezesc cu datele mobile active dupa ce dezactivez wifi-ul, stiu sigur ca nu le-am lasat pornite, mi s-a intamplat sa porneasca pur si simplu. Cine ma ajuta primeste funda!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomandam sa incerci in primul rand o revenire la setarile din fabrica ale telefonului. In cazul in care situatia persista si dupa resetare, va fi necesar sa mergi cu telefonul si actele acestuia catre un magazin Orange, pentru a fi trimis in Service.

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| Diavolcata a răspuns:

Salut, Un hard reset ai încercat? Sau tema de blocare ecran una de calatorie. Ce inseamna acest lucru? Ei bine la un interval de timp setat de noi 3/6/12ore se schimba tema de fundal iar acest lucru forteaza activarea datelor mobile chiar daca img se va schimba prin wi-fi. Succes!

| itsoft a răspuns:

Nu problema este de la soft degeaba dai hard reset ca tot nu se rezolva. trebuie resoftat adica instalezi din nou softu pe el. Du-te cu el sa il trimeata in service