| xComy a întrebat:

vreau sa ma joc Shadow Fight 2 pe telefon.l-am descarcat, instalat si m-am jucat putin, si in timp ce ma joc mi se tot inchide jocul, de fiecare data cand ma joc, nu pot sa joc o perioada lunga ca mi se inchide jocul. Spuneti-mi va rog ce pot sa fac! dau funda!

4 răspunsuri:
| XYZsnick a răspuns:

E din cauza telefonului..nu-l suporta este prea slab..nu ai ce sa ii faci..si eu am patit la fel cu o tableta mai veche.

| AliLina2 a răspuns:

In primul rand ca unele jocuri au cerinte mari, deci daca ai un telefon cu un procesor micut, e normal sa se inchida..Pe langa asta, task managerul invata in cateva zile modul in care este folosit telefonul de catre utilizator si unele aplicatii care sunt folosite mai intens sunt pastrate deschise iar cele care sunt folosite mai rar sunt inchise pentru a avea tot timpul un telefon care ruleaza bine.

| xComy explică:

Deci nu se poate face nimic?

| superoidxxl a răspuns:

Mi s-a mai intamplat astfel la niste jocuri pe tableta. Tableta e la fel ca un telefon.Eu am dezinstalat jocul care imi facea asa si l-am instalat din nou in alta zi si mi-a mers.Incearca si tu.