| joghu22 a întrebat:

Buna ziua!
Astăzi m-a sunat de 3 ori un număr care începe cu 0372, acest număr da bip-URI și după inchide, apoi când sun in apoi apare apel încheiat. I-am dat Block dar suna de pe alt număr, dar tot cu 0372.
Aveți idee dacă ar putea fi un număr care taxează? Am citit pe net ca este prefixul rețelei Vodafone dar eu sunt pe Orange și nu am nicio treaba.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blochează tot ce nu cunoști și te deranjează.

| joghu22 explică (pentru sadrian46):

Am blocat dar suna de pe alte numere

| Digikey a răspuns (pentru joghu22):

Blocheaza-le si pe acelea.

| Anonimus107 a răspuns (pentru joghu22):

Ai mare grija! Poate sa fie hoti care fura bani! Incearca de multe ori sa blochezi numerele daca esti pe Orange, nu ai treaba cu numere false!

| Digikey a răspuns (pentru Digikey):

Sa vezi cate poate sa faca rost.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru joghu22):

Blochează tot, până la urmă va obosi. Eu așa procedez.

| joghu22 explică (pentru Anonimus107):

Tot suna, dacă vede ca nu răspund sau ca blochez, încearcă și de pe alte numere!

| Anonimus107 a răspuns (pentru joghu22):

Normal! Sunt hoti!

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Mama are abonament la Vodafone si o sunau numere ciudate din acestea. O raspuns o data si o trebuit sa plateasca in plus la factura de la telefon. Blochează-le si nu raspunde! Spune-le celor de la Orange si poate pot bloca ei sa nu te mai sune. Cel puțin mama asta o facut si nu o mai suna. Ai abonament la Orange?