| Alle15 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o problema cu telefonul. Am un J5 si cand fac o poza se vede ok, clar si cand o trimit pe mess sau pe wapp se trimite impaclata si nu inteleg de ce. Ma puteti ajuta? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Pentru ca nici Whatsappul si nici Messengerul nu suporta rezolutia pozei.
Asadar trebuie sa-i taie din marime si claritate, o poza facuta cu J5 are 13mpx, iar Messengerul nu te lasa sa trimiti poze numai pana in 2-3 mpx.

1 răspuns:
| Fatu_Alex_1988 a răspuns:

Asa imi facea si mie din cauza semnalului sau di cauz vitezei mici de net sau departarea dintre voi