| alinutz911 a întrebat:

Buna ziua TPU! Daca vreau sa imi iau telefon pe culoare alba,se v-a ingalbenii odata cu timpul sau nu? este vorba de Nokia lumia 640, multumesc si dau funda!

Răspuns Câştigător
| SuntFataa a răspuns:

Telefonul de care vrei tu sa iti iei pe alb are si o prietena de a mea si pentru spune ca nu s-a ingalbenit carcasa deloc. Culmea e ca are o husa trasparenta care s-a ingalbenit dar carcasa telefonului nu laughing)
Din punctul meu de vedere albul ii ofera eleganta unui telefon dar trebuie sa menti acel alb. Ii poti pune folie si pe spate ca sa nu se zharie sau ceva de genul si e ok. Sper sa iei o decizie de care sa fi multumit/a

3 răspunsuri:
| filiposcar33 a răspuns:

Nici pe departe. Dacă îl zgârii vor rămâne urme negre, dar e imposibil sase iîngălbenească. Mama are un Samsung Galaxy S Young de aproape 3 ani și nu a pățit absolut nimic. Funda?

| Gabrielleee a răspuns:

Sall la majoritatea tel albe se ingalbeneste in mod special capacul din spate dar asta dupa 1, 2 ani...si orice zgaritura se vede mult mai bine;-)

| RaduTN a răspuns:

Telefonul nu se va ingalbenii atat timp cat incerci sa-l protejezi cu o husa si ceva mai multa responsabilitate.