| Alina95Maria a întrebat:

Bună ziua tuturor, am o mare problemă cu un telefon Qilive și am nevoie de ajutorul vostru.Problema este în felul următor: Telefonul nu mai citeste cartela SIM, aveti idee ce as putea sa-i fac sau cat m-ar costa sa il duc la service? Multumesc!

2 răspunsuri:
| MihaiKJL a răspuns:

Asigurate sa nu ai cartela demagnetizata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Verifică SIM-ul în alt telefon!

Dacă funcţionează în acel telefon, atunci problema este la slotul SIM din telefon.

Dacă nu funcţionează nici acolo, atunci este defect SIM-ul!
În acest caz, poţi merge la operatorul de telefonie şi soliciţi SCHIMBAREA cartelei cu alta ( cu acelaşi nr )!
Te poate costa în jur de 35 lei...

Toate cele bune!