| Vlafo a întrebat:

Buna Ziua, vreau sa-mi achizitionez un smartphone, dar nu stiu ce anume sa-mi aleg. As vrea sa cumpar Nokia 620 Lumia, dar am auzit vorbe, nu stiu daca or fi adevarate, cum ca telefoanele Nokia, nu mai sunt asa de bune cum au fost si la ora actuala cele mai bune sunt telefoanele Samsung. Bugetul este de 1150RON, as dori sa ma ajutati cu sfaturi, pareri si experiente.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Nokia, intr-adevar, intre 2005 si 2010 au stagnat, au ramas mult in urma celorlalte companii. Dar odata cu aparitia seriei Lumia, au revenit in forta (practic, odata cu trecerea de la Symbian la Windows Phone, un sistem de operare fantastic).
Eu daca as avea 1150 RON, as cumpara un Sony. Nu sunt fan Sony, dar am avut aproape orice marca de telefon, si nimic nu se compara cu Sony.
A doua optiune ar fi HTC. Ambele marci(Sony si HTC) au ceva doar al lor, fiecare model e special in felul lui.
A treia mea optiune ar fi Allview, pentru ca e romanesc, pentru ca e ieftin, si bun.
A patra optiune e Nokia, pentru ca te poti baza pe ele, rezistente, baterii bune.
Samsung.m-am lamurit care e treaba cu Samsung. Am cumparat un Samsung nou, din magazin, si nu-i mergeau luminile la tastatura, am folosit Galaxy S3 o saptamana si aproape a luat foc, asa se infierbanta... Sunt bune, dar absolut deloc speciale, daca tii 5 modele Samsung in mana, nu iti dai seama care e diferenta intre ele. Si daca tot dai un pumn de bani, vrei ca acel telefon sa te incante. Daca vrei acel Lumia, compara-l cu altele marci, si daca in continuare il preferi, cumpara-l.
Sfat: Evita LG.

3 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Du-te pe www.emag.ro cea mai variata gama d eproduse.Ai tot timpul din lume sa iti alegi orice Smartphone:)

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Tot mai bune sunt Nokia samsungu-rile nu au camera si bateria buna sa te feresti de Samsung ca sunt de tot rasu Nokia n900 sau n9 poate le gasesti mai greu da sunt super au ceva diferit toate tel Nokia fata de Samsung nu sunt facute in china