| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Bunaa.Astazi m-a prins ploaia si a intrat apa in telefon, avandu-l in buzunar..Atunci cand vorbesc la telefon, persoana de la capatul firului nu ma aude. Oare isi va reveni?

Răspuns Câştigător
| maddy673 a răspuns:

Salut! laughing
DA, isi va reveni...la fel am patit si eu si l-am lasat asa si si-a revenit singur.dar daca vrei sa fii sigura, sigura ca se va usca mai repede scoatei bateria si cartela si lasa-l sa se usuce peste noapte.
sper ca te-am ajutat happy
te puphee hee
fundita, te rooooggg puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Acum ceva timp am patit acelasi lucru cu telefonul. Cum am ajuns acasa l-am desfacut (i-am scos bateria, cartela) si l-am lasat sa se usuce. Apoi a functionat. In cazul tau e posibil sa iti fi afectat difuzorul/receptorul si ar trebui sa il duci la reparat. Iti va spune mai exact ce s-a intamplat cu el.Depinde si ce telefon ai. Eu am avut Motorola v360.

| mona a răspuns:

Scoate-i bateria si lasa telefonul desfacut, daca ai feon ar fi si mai bine, il usuci mai repede