| Bordas_Mark_1982 a întrebat:

Bunta TPU am un Orange HIRO cumparat in luna decembrie anul trecut si i-am schimbat dupa un timp softul pe un soft costum adica de Alcatel Idol MIni si acuma mi sa incalzit intr-o zi telefonul si nu mai merge touchscreenul mai deloc nu pot intra nici in Recovery mode ajutati-ma are rost sa il duc la service mi l-ar face dupa garantie? si de unde pot face rost de romul ala de Orange simplu?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai pierdut garantia daca te ai jucat cu softul original

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu telefonul si cu factura acestuia de achizitie, in orice magazin Orange Shop. Telefonul va fi trimis catre service-ul autorizat pentru a fi verificat si reparat dupa caz.

Cu prietenie,
Orange Helper