| TinKodeJr a întrebat:

Vreo diferenta intre Alcatel one touch idol mini si Orange hiro (stiu ca e acelasi telefon.)dae daca il iau pe cel de la orange..are vreun minus fata de Alcatel ot idol mini?

2 răspunsuri:
| Krosom a răspuns:

Singurul minus va fi acela ca telefonul va fi proiectat special pentru cartelele Orange, deci nu este o solutie sa folosesti alte cartele. Acest telefon are aplicatii, teme si configuratii la setari speciale pentru un sim Orange. Orange Kiro este un telefon "custom" special pentru cei ce folosesc serviciile Orange. Pentru tine nu va fi nicio problema atat timp cat folosesti ABONAMENT ORANGE.

| bisebi a răspuns:

Da... an si eu unul iar acesta are multe defecte fata de cel original... spre exemplu: nu poti sa scoti din ecranele de start si nici sa adaugi, va veni cu softul de la Orange care arata mult mai rau si alte defecte de look, si cel mai enervant lucru pentru mine: nu poti sa intrii in recovery mode numai dupa 1 milion de incercari, chiar mai mult sincer as prefera varianta originala