| YouJo a întrebat:

Cand cumperi un iPhone, iti da la el in cutie si cartela nano-sim?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca il cumperi prin oferta unui operator de telefonie mobila, e posibil sa-ti dea si un nano sim cu numar, daca soliciti acest lucru. Daca e din magazin, dispozitivul nu are cartela. O vei achizitiona ulterior, in functie de operatorul pe care doresti sa-l folosesti (Orange, Vodafone, Telekom). Cei care vand nu pot sti daca ai deja sau nu nano-sim si nici ce retea vrei sa utilizezi.

2 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Te poți duce la orice service să îți decupeze cartela. Au o chestie mică cu care pot face asta oricărei cartele.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pachetul NU conţine şi "cartela nano-sim"!
Aceea o cumperi/schimbi de la un operator de telefonie mobilă happy

Toate cele bune!