| Dariana1999 a întrebat:

Sunt in rețeaua Telekom și am Micro Sim. Tocmai mi-am cumpărat iPhone 7 care este compatibil cu Nano Sim. Dacă ma duc la ăștia de la Telekom îmi pot muta numărul de pe cartela actuala pe una Nano?

Răspuns Câştigător
| benzu a răspuns:

Este mai ok sa iti faca o cartela nano sim decat sa o decupeze. Costa pana in 20 RON. Te intreaba cateva detalii si vei primi o cartela noua instant ce e activa in retea. Cu decupajul daca e o cartela veche poti avea probleme.

Recomandarea mea este sa ceri o cartela noua nano sim.

| Dariana1999 explică (pentru benzu):

As vrea sa îmi păstrez numărul.

| benzu a răspuns (pentru Dariana1999):

Iti vei pastra numarul. Nu este un numar nou. Cartela este NOUA si este NANO dar cu acelasi numar.

| Dariana1999 explică (pentru benzu):

M-ai luminat. Îți mulțumesc frumos

8 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da si iti da una ajustabila.

| AlexSalling a răspuns:

Normal ca da. Cu capsatorul de SIM ti-o vor face nano. Po-ti sa o faci si tu acasa, cu forfeca. Eu asa faceam pana sa apara toate cartelele nano.

| Edmonds2342 a răspuns:

Da. Ți-o decupează ei

| Dariana1999 explică (pentru Edmonds2342):

Mulțumesc frumos.

| Edmonds2342 a răspuns (pentru Dariana1999):

Cu plăcere!