| Bin_Husein_Ahmed_1997 a întrebat:

Când faci upgrade la android pierzi tot ce ai pe el? aplicati tot?
De exemplu am 4.4.4 pe note 4 când voi baga android 5.0 (L) voi pierde aplicările și tot ce am pe el?
Vreau sa îmi cumpăr gta sân Andreas și mi-e frica ca pierd jocuri când fac upgrade la 5.0
Cine știe rog sa mă ajute

14 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Cand iti va veni update-ul telefonul il va instala singur, dupa ce-si va da restart si apoi booteaza normal, si totul va fi ca inainte, nu vei pierde absolut nimic. Si chiar daca update-ul va presupune un factory reset, ceea ce nu cred dar uneori trebuie, aplicatiile pe care le cumperi sunt salvate in contul Google nu pe telefon, deci dupa ce te conectezi din nou cu contul Google(acelasi) poti downloada jocul fara sa mai platesti.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru AlexL28):

Nu voi pierde?

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru AlexL28):

Îmi trebuie card ca sa cumpăr jocu

| AlexL28 a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Aplicatia nu, dar progresul s-ar putea sa fie stocat pe telefon caz in care il pierzi, dar din nou, asta doar daca update-ul va presupun un FactoryReset, ceea ce ma indoiesc, daca are integrat play games conecteaza-te la joc cu contul Google, asa cel mai probabil ti se va restaura si progresul, dar unele jocuri, cum ar fi CSR Racing salveaza progrsul pe serverele lor personale si tu nu trebuie sa faci nimic.

| AlexL28 a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

In Romania nu poti cumpara aplicatii din Play Store fara card, in alte tarii sunt si alte modalitati de plata cum ar fi PayPal sau tichete cadou.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru AlexL28):

După net free nu pot sa-l iau?

| AlexL28 a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Piratat poti sa-l iei din multe locuri, dar pe riscul tau, bafta!

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru AlexL28):

Am încercat câteva dar nu merg oare de ce trebuie instalate pe card sau ce

| AlexL28 a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Pai un joc asa mare ca GTA-SA este format din fisierul.apk in sine, un fel de.exe in windows si din fisierele suplimentare, care sunt continutul jocului, fi sigur ca downloadezi ambele componente. Dar nu recomand sa il piratezi...

| Borntohelp a răspuns:

Chiar daca pierzi datele cand dai upgrade. apoi poti sa dai un restore cu un simplu log in la contul tau de Google... dar da update ca nu vei pierde absolut nimic!

| KILLER123 a răspuns:

Nu vei pierde nimic daca faci upgrade la sistem la telefon o sa-ti ramina aplicatiile.Si de ce sa cumperi GTA daca poti sa-l descarci gratis depe net.

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru KILLER123):

Dami site-ul sa vad

| KILLER123 a răspuns (pentru Bin_Husein_Ahmed_1997):

Http://play.mob.org/game/grand_theft_auto_san_andreas.html
poti sa vezi aici este gratis si buna o am si eu pe galaxy s3;)

| Catalin_Ionut_1994_3PiZ a răspuns:

Clar pierzi tot de pe el! Cat despre joc, nu inteleg de ce vrei sa il cumperi cand il poti gasi gratuit oriunde in alta parte!