| dende95 a întrebat:

Cand vreau sa-mi iau un telefon, ce trebuie sa am in vedere pentru ca telefonul sa aiba memorie suficienta pentru aplicatii? Adica ce ar trebui sa ma intereseze:memoria RAM, memoria interna etc.Acum am un Samsung galaxy ace s5830 si am o memorie extrem de mica(undeva la 160M si 278 rami) si nu-mi incape mai nimic pe telefon.Am facebook, mess si Top eleven si deja am umplut memoria.Si as mai vrea o parere despre urmatoarele telefoane: LG optimus l5 II, Nokia lumia 520, galaxy mini2 si galaxy trend lite...Care dintre aceste telefoane este mai bun pentru a pune jocuri, aplicatii?

2 răspunsuri:
| MariusNeoM a răspuns:

Pai eu ti-as recomanda Samsung galaxy s2 sau s2 plus [ care e mai mare ca s2. recomandat pentru jocuri pentru ca are ecranul mare] eu am un Samsung galaxy s2 si e tare. poti sa-ti iei card de 32 gb care este suficient pentru jocuri, poze, filme, camera de 8 megapixely merge perfect. deci til recomandt. Cand cauti un telefeon ia in vedere urmatoarele aspecte : memoria pe care o are, ce memorie poate sa sustina, camera, ecranu. Funda?

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Foloseste carduri de memorie, compatibile cu telefonul.