| afrodita3333 a întrebat:

Cat de buna este camera de 5 mp? Ies poze bune? Am observat ca la multe telefoane cu camera secundara scrie "vga" cum face poze aceasta camera?

3 răspunsuri:
| LiviuCristy a răspuns:

Google si gasesti ce poate o camera de 5 mp, ies poze bune, camera vga e pentru videocallsi o poti folosi pentru asta dar si pentru fotografii dar este inutil datorita calitatii pentru a face poze; o poti activa de la setari camera foto

| AlexElektro1987 a răspuns:

Depinde de telefon. La unele camerele de 5mpx se vad foarte bine, la altele bine si la altele prost! Spune-mi ce telefon vrei sa iti cumperi pentru ca din intrebarea ta imi dau seama ca vrei sa iti cumperi unul!

| davidtm a răspuns:

Eu am Nokia x2 si are camera de 5 mp. uite si rezultate https://www.google.ro/......ps?/search