| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand scrie "theme corupted" si aplicatiile telefonului nu mai functioneaza, si nu pot vedea nici contactele care sunt pe telefon. Am Nokia C2-05

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Probabil ai descarcat teme pentru el si una dintre ele nu e buna. "theme corupted" inseamna "acel fisier nu e bun", "tema corupta". Daca nici aplicatiile nu-ti merg probabil le-a blocat. Incearca sa revii la setarile din fabrica procedand asa:
http://how2format.com/how-to-format-nokia-c2-05/#more-226
(folosesti prima metoda
Meniu-Setari-Restaurare setari originale-restaurare numai setari.)
-Daca nu functioneaza, foloseste metoda 2. (codul...)
Prin revenire la setarile originale pierzi toate datele din MEMORIA telefonului, mesaje, contacte, tot ce ai instalat in telefon. NU SE STERG DE PE CARD

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Tema pe care o ai tu sau temele nu sunt bune pentru modelul de telefon si v-a trebui sa le stergi.Sau daca nu poti incerca sa schimbi tema am avut aceias problema pe un Nokia c3 si s-a rezolvat schimbad tema cu una portivita. Daca totusi nu merge ti-as recomanda o revenire la setarile di fabrica.Pentru asta mergi la Setari -->Restaurare setari originale--->restaurare numai setari daca il ai in englihs Settings ---->Restore only restore the original settings
Codul de restaurare (daca iti cere)este 1 2 3 4 insa prin acesta actiune se pot sterge TOATE INFORMATIILE PE CARE LE AI STOCATE IN MEMOIRA TELEFONULUI muzica filme jocuri instalate de tine poze dar nu si cele de pe card respectiv SIM. Sper ca ti-am fost de ajutor