| JusTPauL a întrebat:

Ce telefon ati alege voi: Sony Ericsson Xperia Arc sau HTC Sensation?
Si de ce ati alege acel telefon.

Răspuns Câştigător
| мızυκı a răspuns:

Fiecare cu ce are laughing
Eu am ambele și aș putea spune că xperia servește mai bine decât sensation.
Părere personală trasă din experiență.

24 răspunsuri:
| Andrtuta_Andra_1997 a răspuns:

Sony Ericsson Xperia Arc este cel mai bun tel.

| DakotaRoyse a răspuns:

HTC. Are memorie internă mai mare şi procesorul de 1, 2 GHz. Camera video este de 1080p, nu 720p cum are Sony laughing Şi personal, parcă arată mai bine, cu colţurile rotunjite big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

N-ai precizat modelul exact pentru fiecare...

CATEGORIC HTC Sensation XE, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA/motivele şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/compare.php?ids=1956,163,1979,1884

http://www.smartprix.com/......84_166.php

| Soryns a răspuns:

As alege Sony Ericsson
are camera de 8 megapixeli, are android si card ce memorie de 8 gb.

| gabi13579 a răspuns:

Iti sugerez sa iti iei Xperia. si eu eram in cumpana la inceput. desi se spune ca HTC e cea mai buna firma dupa Apple nu e neaparat asa ci cateodata doar numele face pretul. am facut o comparatie si Xperia in general e mai bun decat HTC. are camera la fel si appstore si acestea sunt singurele asemanari. Sony are rezolutia mai buna, memoria mult mai mare chiar daca la prima vedere nu pare asa, crede-ma. te vei convinge singur

| KidDDDDDDD a răspuns:

HTC este mai drăguţ şi mai inteligent.
Crăciun fericit!

| yoyo74 a răspuns:

Sony Ericsson nu imi spune nimic deci HTC. Bafta!

| VIP3r a răspuns:

Personal imi place mai mult Xperia, acum cum crezi tu.
Telefonu merge exemplar pentru poze de calitate, vizionat filme, jocuri...

Sarbatori Fericite!

| JusTPauL explică (pentru DakotaRoyse):

Eu la modelul asta ma refer
http://www.price.ro/preturi_htc_sensation_xe_478401.htm
,parca am vazut 2 modele, diferenta e de memorie si baterie.

| JusTPauL explică (pentru bursuc001):

Uite exact asta il vreau si exact de aici l-ai si comanda
http://www.price.ro/preturi_htc_sensation_xe_478401.htm
Ma gnadesc ca e ok site-ul nu dau tepe sau stii ceva mai mult?

| JusTPauL explică (pentru Soryns):

Dar si HTC are 8 Mp si android, card nu stiu daca are dar pot pune pana la 32GB si oricum nu-s cine stie ce de scumpe!

| JusTPauL explică (pentru gabi13579):

Nu sunt chiar la fel, la HTC video are 1080p si processor mai tare+ ca are 2 blituri, ce am observat la Sony e ca se vede mai clar decat THC la care mi se pare ca se vede cam in ceata.

| JusTPauL explică (pentru VIP3r):

Corect! Si mie mi se pare ca se vede mai clar ca la THC.
M-am uitat la acest test si HTC a dat cele mai bune rezultate dar nu imi place ca se vede mai in ceata.
http://www.youtube.com/watch?v=srS03zyRwv4

| JusTPauL explică (pentru мızυκı):

Dar nu ti se blocheaza mai des experia? sau macar sa mearga greu, in unele video asa arata, Si parca HTC e mai fain asa ca aspect si mai rezistenta ca experia a avut o prietena si i-a crepat ecranul, e mare si subtitre.

| мızυκı a răspuns (pentru JusTPauL):

Funcționează mai greu, dar e și mai încărcat decât HTC-ul.
Iar ca aspect mie mi se pare mai elegant xperia, dar ai dreptate, HTC-ul este mai rezistent (cred că mie mi-a căzut de vreo 12 ori) și s-a ales cu zgârieturi pe display și o mică desfigurare, dar nu s-a spart.
Depinde și pentru ce folosești telefonul...

| VIP3r a răspuns (pentru JusTPauL):

Exact, cei de la Sony exceleaza in design, camerele lor mi se par printre cele mai bune iar de vazut se vede foarte bine, este mai subtire deci trebuie avut grija cu el, nu exceleaza la capitolul rezistenta...

Il recomand pasionatilor de filme, fotografie...

| JusTPauL explică (pentru мızυκı):

Pare un telefon de fite mai pentru doamne, eu am avut ceva asemanator cu HTC care e mai rotunjit la colturi.
Dar mi-a zis cineva ca se duce bateria foarte repede la Sony, daca se joaca 1 zi sau 1 jumate mai mult nu tine, chiar daca sunt la fel bateriile.

| xBest a răspuns:

Personal nu am nimic bun de spus despre Sony ericsson eu nu`s fan nici Sony Ericsson nici HTC dar daca ar fi sa aleg intre cele 2 as alege HTC.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru JusTPauL):

NU poţi să-l cumperi de pe site-ul indicat de tine :

"price.ro nu este magazin online si nu vinde in mod direct. Puteti achizitiona produsul HTC Sensation XE de la oricare magazin afisat in lista de preturi. "

Acolo sunt listate 24 de magazine, poate de la unul dintre ele...

| мızυκı a răspuns (pentru JusTPauL):

Și da, la xperia se duce imediat bateria dacă folosești telefonul non-stop, dar asta-i și la HTC
Nu spun că neapărat la xperia e mai bun... Până la urmă de tine ține totul. Eu personal prefer xperia, depinde și de gusturi, de modul de utilizare și de lucrurile pentru care se cumpără.
Xperia, după cum ai zis și tu, e mai de fițe și de doamne, HTC ar rămâne mai bun pentru băieți.

| DakotaRoyse a răspuns (pentru JusTPauL):

Să fii mai explicit data viitoare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru JusTPauL):

N-ai înţeles : price.ro şi shopmania.ro NU sunt site-uri care vând telefoane, ele au o bază de date cu site-uri online care vând diverse chestii ( telefoane în cazul acesta ).

Aşa cum spuneam mai sus, pe price.ro sunt 24 de site-uri din care îţi alegi unul pe care-l vrei, dai click pe el şi intri în acel magazin online de unde cumperi telefonul...

Spre exemplu : http://www.eurotelefoane.ro/telefoane/120-pret-HTC-Sensation-XE.aspx
unde este preţul cel mai mic, 1217 lei.

Sau poţi alege care site vrei tu!

| JusTPauL explică (pentru bursuc001):

Am inteles prerfectwinking