Întrebare recomandată | JohnnyS a întrebat:

Cum iti dai seama ca un iphone este chinezarie?

Răspuns Câştigător
| NemNUZ a răspuns:

Pai, poze, jocuri, touchscreen, poti sa ii dai jos carcasa de pe spate, are ecranul de o nuanta deschisa ( cel original are ecran negru) Te sfatuiesc sa cauti oricum diferentele pe google imagini sau youtube ca sa intelegi mai bine, dar daca ai vazut un iphone adevarat in realitate o sa iti dai seama care e replica de la o postawinking. PS Si adevaratul iphone e facut in California (USA) si asamblat in China happy

12 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Dacă e tethered.
Diferențele vizibile se văd la iPod, Apple Store și calitatea jocurilor.

| soloangel01 a răspuns:

Cred ca scrie pe el...

| mona a răspuns:

La urma urmei cam toate sunt chinezarii

| KateMiddleton a răspuns:

Incearca sa apesi cu pixul sau cu un alt obiect tare, fara ca degetele sa se atinga de ecran. Daca functioneaza la atingerea cu pixul nu este original, apoi uita-te la pret.

| Bluegreyeyes a răspuns:

Simplu pentru unii happy pe unele in spate nu apare "i" de la iPhone happy si asta poate fi una din mistere happy

| ionutZzG30 a răspuns:

Merge greu asa-i? laughing asa sunt iphonurile stai relax asa o sa mearga pana nu mai merge niciodata

| coco4000 a răspuns:

Nu apare i pe spate de la iphone sau te duci intr-un magazin Orange ai chinezaria te duci la unul original si faci test de viteza printre pagainile si browser

| 12437809 a răspuns:

Daca i se scoate carcasa din spate este chinezarie

| NemNUZ a răspuns (pentru NemNUZ):

Si acum ca am mai citit raspunsuri, apara i si pe replici sunt unele replici care arata aproape la fel la originalul ( cele de 600 ron si ma mult)

| Annemari3 a răspuns:

Cand scrie pe spate " Made in China "

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In primul rand se poate vedea calitatea imaginii. Daca nu poti aprecia, iphon-ul original nu trebuie sa actioneze la atingerea altor obiecte, decat la temperatura degetului.Ori cauta eticheta de sub baterie. Daca nu scrie tara de origine nicaieri, atunci e o contrafacere.

| catalin21q a răspuns:

Scrie pe telefon limba.