| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Cum pot sa mut pe telefon niste aplicatii pe cardul de memorie? Telefonul e Samsung galaxy grand prime daca ajută. Apropo card de memorie e acelasi lucru cu cartelă SD? Dau funda pentru cel mai explicit raspuns.

Răspuns Câştigător
| NeymarJR6725678 a răspuns:

Card SD este Cardul de memorie, pentru a muta aplicatiipe pe card te duci la Settings, Application Manager si vezi ca este SD Card acolo ai niste patratele goala in dreapta aplicatiilor, dai pe fiecare care le vrei mutate pe card si selectezi Move to SD card.