| baltatu a întrebat:

Cum pun jocuri de pe calculator/laptop pe telefon cu windows phone 8(Nokia lumia 520)?

1 răspuns:
| Aron98 a răspuns:

Iti vorbesc in calitate de utilizator Nokia Lumia 520. Deci, Nokia are unul dintre cele mai sigure si inchise sisteme operative in cazul asta Windows Phone 8. Din cauza asta telefonul nu permite sa bagi jocuri de pe pc, laptop, mac etc... Singura solutie este ce-a de a le descarca de pe site windowsphone.com, ca sa le descarci mai intai trebuie sa iti faci un cont Microsoft iar dupa sa intri in Magaizin ( il gasesti glisand cu degetu spre stanga si dand clic p un fel de sacosa) Acolo iti vor cere ei sa iti creezi un cont. Fii atent, cand te inregistrezi trebuie sa bagi o data de nastere care depaseste 18ani, daca nu faci asta vei avea nevoie de acordul parintilor. O data ce te-ai inregistrat, nu trebuie de cat sa descarci jocuri pana nu mai poti si sa te distrezi.
Daca tot am deschis subiectu iti dau un program cu care poti descarca muzica. Se numeste Mp3Tube, dar singura faza naspa e ca melodiile le decsarca in program si nu in telefon.

Iti urez bafta si aduti aminte sa bagi o data de nastere mai mare de 18 ani