| vip002 a întrebat:

Cum se utilizeaza mb pe mobil? DE internet... Daca sa zicem, descarc un joc de 1, 3 gb ( 1300 mb) si eu am 2000 mb, Imi ia tot atatia mb de internet?

2 răspunsuri:
| vass19 a răspuns:

Fiecare pagina care o accesezi pe internet iti ia din MB, daca sunt imagini se incarca mai greu si iti ia putin mai multi MB. Da, daca jocul tau are 1, 3 GB iti ia numai atat daca intri numai la joc, sau se intampla ca dupa ce instalezi jocul, sa mai aiba nevoie sa descarce ceva informatii ca sa ruleze cum trebuie.

| darrio2007 a răspuns:

Iti ia jocul + traficul de date. Posibil si vreo actualizare.Te incadrezi dar vei ocupa memorie prea multa care iti va ingreuna telefonul.