| Fănel1 a întrebat:

Daca imi schimb ip-ul la telefon, intr-unul din America, fac cost suplimentar daca folosesc cartela (Orange,Vodafone, cosmote..etc)?

Răspuns Câştigător
| UnNimeniFaraNimic a răspuns:

Nu, daca treci granita nu iti schimbi si ip-ul la telefon si nici daca schimbi ip-ul nu o sa ai cost suplimentar. Dar daca o faci, asteapta cateva minute si vezi daca iti vine vreun sms de la reteaua ta legat de roaming. Cumparaturi online? laughing Funda te rog big grin

1 răspuns:
| WxRo a răspuns:

Ip-ul nu are nicio legatura cu reteaua in care te aflii. Daca schimbi ip-ul nu inseamna ca schimbi si reteaua. Sunt 2 chestii total diferite. Nu faci cost sumplimentar. Poti schimba linistit ip-ul.