| William a întrebat:

Daca merg la un magazin Telekom si le cer angajatilor sa imi rooteze telefonul, mi-l rooteaza? Nu stiu cum sa il rootez singur si nu am chef sa caut tutoriale pe net. Stiti si cat m-ar costa?

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu cred ca iti rooteaza poate iti da reset la fabricatie maxim

| Bogdan70001 a răspuns:

WTF, normal ca nu big grinDDD

Root-ul este un proces neautorizat care duce la pierderea garantiei si tu crezi ca fix aia de la Telekom ti-l rooteaza?

Pune mana si invata sa faci root ca dupa cand o sa-l ai nu o sa stii sa umbli cu el si dai in alte belele.
Este ca si cum cineva iti da pe manal o Tesla Roadster 2 si primul lucru pe care il faci este sa intri in copac happy

| CdeMetal a răspuns:

N-o sa-ti rooteze telefonul angajatii de la Telekom, dar poti pune un prieten mai priceput sau te uiti la ceva pas cu pas, ai sa pierzi si garantia la telefon odata cu rootul, doar ca sa stii.