| evellinalalala a întrebat:

Daca pe telefonul meu instalez whatsapp si vreau sa pun alt numar de contact de pe alt telefon, contactele mi le ia tot mie sau acelei persoane de pe alt telefon?

Răspuns Câştigător
| MOvidiu a răspuns:

Salut,in primul rand cartela cu nr tau trebuie sa fie in acel telefon care in folosesti pentru Whatsapp deoarece iti cere sa introduci un cod care este trimis prin sms la nr respectiv. Contactele se gasesc cele care sunt pe telefon si cartela. O zi buna...

1 răspuns:
| OAly a răspuns:

Un cont de whatsapp are un singur numar de telefon. Pentru alt numar de telefon vei avea alt cont de whatsapp. Contactele nu se adauga prin cerere si accept ca prietenii de pe retelele de socializare. Contactele de whatsapp sunt cele din agenda telefonului. Doar in grupuri trebuie sa fii adaugata cu numarul de telefon de catre administratorul grupului.