| AlexDorinel a întrebat:

De ce iphone e considerat un telefon de fite doar pentru ca e mai scump cu 10% fata de telefoanele de top de la alți producători?

În America Apple are o cota de piață de 60-70%,aia oare sunt prosti ca au iphone?

Doar pentru ca nu-ți permiți un telefon nu înseamnă că acel telefon e de fite sau mai știu eu cum.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da suntlaughing iPhone are doar camera decenta, in rest e in urma android la orice capitol.

| Legion7X a răspuns:

Nu este de fițe, că îl tii in buzunar, bine ar fi să îl pui la gât laughing

| Catrice a răspuns:

Deci dacă nu-ți permiți ceva peste 5000 lei nu înseamnă că acel lucru e de fiță...interesant.

| Mirel4412 a răspuns:

E de fite pentru ca oamenii il fac asa, telefonul nu are nimic. Un om care cumpara ceva pentru impresie e acela care da mai multi bani pe ceva ce nu ii trebuie.
Ex: un copil de 12 ani cu iphone 12 pro max
Oamenii care isi cumpara inele/ lanturi de aur etc...

| Feri5 a răspuns:

La tine nu e fiță, nu? Adică dacă un telefon costă peste 5000 de lei, pentru tine nu are nicio legătură?

Sunt și oameni care primesc salariu minim și mediu pe economie, vor putea ei să-și cumpere acest "minunat" iPhone?

Cu toate că e foarte scump, doar la cameră este performant, în rest e absolut ca Android.

| apaxtc a răspuns:

Este de fite(vorba ta) de ce? deoarece alta firma care face un telefon mai bun decat iphone costa 70% din pretul unui iphone... mai are rost sa vorbim?

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Din nou esti muci. In Amurika Apple e pe la toti furnizorii de servicii mobile si ti-l baga pe git cu abonamente care oricum sunt cam scumpe. La noi abonamentele care vin cu telefoane scump sunt ridicole, iar aifoanele nu le compari cu telefoanele de top de la altii. Uita-te de exemplu la spanacul ala de SE cit costa si ce poti lua de la altii de banii aia, inclusiv de la un brand la suprapret cum e Samsung.
P.S. Nu e vorba ca ti-l permiti sau nu, ci ca o gramada de idioti au telefoane scumpe si nu le folosesc nici la 10% din ce ar putea sa faca... Eventual ii vezi cu telefonul balanganind la vedere, eventual aruncat ostentativ pe masa cand stau la o bere sau ceva.