| swty89 a întrebat:

De ce nu pot instala jocul pet rescue saga pe Samsung galaxy mini 5570, trebuie ceva program instalat? din cate am inteles ca ar merge la joc, dar cand sa-l descarc din google play spune ca nu e compatibil cu telefonul. cerintele jocului.

Android devices

Own a processor built on ARMv7 architecture

Support OpenGL ES 2.0

Support a 320x480 resolution or higher

Run on Android OS 2.2 or higher.

Răspuns Câştigător
| hypentakill a răspuns:

Procesorul e de vină tu ai ARMv6 şi îţi trebuie ARMv7, display-ul tu ai doar 240 x 320 şi îţi trebuie 320 x 480. Deci din start ai 2 probleme. Cât despre OGL parcă îl suportă.

2 răspunsuri:
| dryft3r a răspuns:

E problema ramilor sau procesorului. Chiar daca e compatibil, nu-ti va merge. Asa am patit si eu pe un Mini 2. Du-te la un GSM. Te vor rezolva ei.

| LTAA a răspuns:

Specificații incompatibile.