| RaduAsSilver a întrebat:

Deci,telefonul acesta il am eu acuma: http://www.emag.ro/......EXRDNBBBM/

Am avut ceva probleme cu bateria, si vreau sa ii cumpar acest acumulator: http://www.gsmnet.ro/......nal--56605

E bun de ceva acumulatorul? Pe al meu scrie ca e facut in China,asta zice ca in Korea,e ceva de el?
Ce inseamna NFC ala? Merge chiar daca nu am eu chestia aia pe telefon? Sau o am si nu stiu eu?

Ofer niste sincere Multumiri celui care ma ajuta, si o funda.

Răspuns Câştigător
| davidtm a răspuns:

Este bun acumulatorul, dupa ce am vazut acolo in poza.dar daca te tine acumulatorul tau ala china destul de mult.
nu vad ce motiv ai avea sa-l schimbi.
si NFC - Near Field Communication este o tehnologie wireless la o frecvanta mare, si cu o raza de actiune mica.Permite schimb de data intre doua obiecte pana la 10 centimetri.
habar n-am ce legatura are bateria aia cu nfclaughing
mai bine i-ati alta, fara nfc.
te duci la cosmote, Orange, vodafone.cauti pe la magazinele alea baterie de galaxy s2.
se compatibilizeaza si cu s2 plus si cu s2.
fundA?

1 răspuns:
| RaduAsSilver explică (pentru davidtm):

Motivul pentru care vreau sa o schimb e ca ma tine 4-5 ore bateria, chiar daca nu umblu pe el laughing. E ceva cu ea...