| Chiron a întrebat:

După resetarea din fabrica a unui telefon (Android) mai poate supraviețui vreun virus? yandex.ru mai exact

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Daca e resetat total posibil sa ramana pe card, in cazul in care ai pus vreo aplicatie sigur mai are un folder pe acolo.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fă-i testul.

| JicaContra a răspuns:

Da!
pe card e putin probabil, dar nu imposibil
insa erau virusi care reuseau sa rooteze telefonul si sa nu mai poata fi scosi nici cu resoftare (mult mai "deep" decat reset-ul)

insa ti s-a pus pata degeaba pe yandex.ru, ala NU e virus, e un serviciu asemanator cu google, eu l-am folosit binemercic