| Marius1789 a întrebat:

Există aplicații pentru overclockarea procesorului telefonului rootat(android). Am găsit doar pentru limitare (limitează procesorul, nu îi urcă frecvența).

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista setcpu dar trebuie sa ai root la telefon si din cate stiu trebuie sa ai custom recovery sa instalezi custom rom si daca rom-ul nu suporta overclock trebuie custom kernel, e complicat si nu merita, mai mult de 10, 20% nu poti sa faci overclock sa fie stabil si ai sanse sa strici si telefonul

| 00765656565656 a răspuns:

Setcpu

| notefree a răspuns:

Https://m.youtube.com/watch?v=96hsPe-JH2M da poti
Dar trebuie sa stii cateva lucruri
Telefonul nu poate suporta un overclocking mare poti distruge placa de baza
Procesorul poate avea efecte secundare cum ar fi sa nu mai pornească
Și temperaturarile ridicate