| bogboy101 a întrebat:

Exista vreo aplicate pentru android pentru a fol tel ca modem? funda vot

1 răspuns:
| aramy a răspuns:

In functie de telefon exista setari specifice...nu ai nevoie de aplicatie ci trebuie sa mergi in meniul telefon si sa activezi partajare conexiune internet(de obicei o gasesti in wireless si retele)
o alta posibilitate ar fi sa iti activezi hot spotul pe telefon si sa te conectezi de pe pc la retea de wifi a telefonului, asta daca ai wifi la pc
uite aici cateva exemple de setari :
poti sa cauti aici :https://www.vodafone.ro/....../index.htm

selcteaza un tip de telefon cu andoid(Samsung sau HTC) -mergi pe conexiune si apoi la -conexiune intre telefon si computer