| Whinnie97 a întrebat:

HEI! Am o problema cu telefonul. Am iphone 6 si de cateva saptamani a inceput sa imi faca figuri camera frontala. Gen cand vreau sa imi fac un selfie se face ecranul colorat si cu furnicaturi apoi se face ecranul negru. Uneori daca tot lovesc camera isi mai revine dar doar cateva minute sau in cel mai rau caz cateva secunde si iar se face negru. A mai patit cineva asa? Oare trebuie sa imi schimb tot ecranul?sad

3 răspunsuri:
| Eu2208 a răspuns:

Poate l.ai scapat pe jos sau e doar o defectiune! Asa are si o prietena numai ca are iphone7

Bula
| Bula a răspuns:

Este un defect de contact, care se rezolva la un service.

| voicualexvoicu a răspuns:

Contactul dintre placa de baza si camera este slab, ori voltajul, du-te la cel mai apropiat serivce sau outlet Apple si ti se rezolva problema in 2-3 zile.