| CllaraCllary a întrebat:

Hei! Incerc sa imi cumpar un nou telefon dar...sunt indecisa.
Ce sa aleg?
Samsung Galaxy Fame S6810 sau Samsung Galaxy S III mini?
Va rog sa argumentati de ce ati ales telefonul respectiv.

10 răspunsuri:
| SabinaSaby08 a răspuns:

Hei eu, personal a-si alege Galaxy SIII mini pentru ca:
1.internetul merge mai bine.
2.Pentru aspect mai frumos!

Răspuns utilizator avertizat
| Andruta12 a răspuns:

Pai Samsung Galaxy S III mini are:mai multe retele 2G, Android v4.1 (Jellybean), Dimensiuni (W x H x D mm): 63 x 121.6 x 9.9, Memorie interna (MB): 8 GB stocare / 1 GB RAM, Tip display: Super AMOLED, Rezolutie (pixeli): 480 x 800, Bluetooth: v4.0,Rezolutie senzor (Mp): 5.0,Rezolutii foto: 2592 x 1944, Blitz integrat: LED, Rezolutie video: 1280 x 720, Camera secundara: 0.3 Mp.
Sunt caracteristici in plus fata de Samsung Glaxy Fame S6810.
Daca vrei mai multe infomati intra pe site-ul eMAG acolo poti sa compari cele doua telefoane

| SMLx0 a răspuns:

Samsung Galaxy S III este mult mai finuț ca design, internetul merge foarte ușor și are toate necesitățile unui telefon performant.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut, Galaxy SIII Mini!

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! eu as alege s3 mini pentru ca :
1.este MULT mai performant decat galaxy fame
2.arata MULT mai bine
3.memorie MULT mai mare
4.ecran MULT mai bun
5.camera MULT mai buna

| bogdanho a răspuns:

Eu zic sa iti iei S3 mini, pentru ca S3 normal e cel mai bun telefon de la Samsung cel mini e foarte aproape de el.

| vladelvis a răspuns:

Samsung galaxy s3 mini, deoarece ecran mai mare 4.0 inchi, memorie mai mult 8gb si ram 1 gb față de fame care are doar 512 mb, procesor mai bun, baterie mai buna, si totusi e un s3 ceva mai mic.Sigur as alege un s3mini! Bafta!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Esti sigura ca ai nimerit cele 2 telefoane? Adica..sunt dintr-o clasa total diferita! Fame este low-range, in timp ce S3 Mini este mid-range!
Are niste avantaje detasate!
Ecranul mult mai bun
Ecranul mult mai mare
Culorile mai multe
Subtire
Rezolutie
RAM
Viteza Internet
Camera
Procesor
GPU
Baterie

Deci..nu exista nici o categorie la care Fame sa fie mai bun!

| VenoMaster99 a răspuns:

Foarte gresit. Nu este din gama low-range nici pe departe. Low range sunt majoritatea celor care nu au android si cele cu android mai slabe, mid-range sunt cele cu procesor de 800MHz iar HI-end cele cu procesor de 1GHz sau ma mare. Cele mai bune HI-enduri sunt Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Nokia Lumia 900, IPhone5. Cat despre intrebare, eu spun sa iti iei Samsung Galaxy Fame, deoarece: procesorul, nu este asa cum spun ei. Procesoarele sunt identice(1GHz). Ecranele sunt la amadoua TouchWhiz, la Fame 4.0 la S3 mini nova x sau ceva de genul. Ceea ce intr-adevar le divera este Memoria RAM, la Fame 512 Mb, la Galaxz s3 mini 1GB. Dar, si fame are o memorie ram buna. In final vreau sa precizez pretul: Fame il gasesti cu 650 lei pe unele site-uri, iar s3 mini cu 1100 lei. Deci tu decizi. Si nu e adevarat ca procesor MULT mai bun, Internet MULT mai bun (care apropo e la fel la amandoua). http://www.youtube.com/watch?v=53j7g61Hekc (review Fame) http://www.youtube.com/watch?v=QIrjQguDh1w (review S3 mini) http://www.price.ro/preturi_samsung_galaxy_fame_s6810_white_724940.htm (pret Fame) http://www.price.ro/preturi_samsung_i8190_galaxy_s3_mini_668584.htm (pret s3 mini). Sper ca am ajutat!;)