| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, care e difernta dintre telefoane pe android si telefoane pe windows? adica care e diferenta, si cum sunt jocurile pe windows, dau funda

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

#aspectul
#android-ul este mai bun decat windows
#in android ai acces la mai multe aplicati decat cel de pe windows

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefoanele pe Android sunt mult mai bune decat cele pe Windows.

| xxx8 a răspuns:

Nu suntm mai bune telefoanele cu android decat cele cu windows exemplu Samsung s4 cu procesor octa core vs Nokia lumia 920 ...nokia lumia 920 se misca aproape mai bine decat samsungul cu procesor octacore, de ce pentru ca windows folooseste mult mai putine resurse si de acea se misca mult mai repede daca Nokia ar crea procesoare quad core ar fi cele mai rapide telefoane este corect windowsul nu se poate customiza la fel ca androidul si nu ai asa multe aplicatii disponibile dar parerea mea este ca arata mult mai bine decat androidul (are o gramada de efecte de tranzitie care sunt superbe)