| Alëxąndŕą a întrebat:

Diferenta? care e difernta in a face sex si dragoste

Răspuns Câştigător
| xMoonlight a răspuns:

Buna! Cand faci sex o faci de chef, distractie, excitare etc dar nu o simti ca si o apropiere de prietenul tau ci ea este doar de placere. Cand faci dragoste simti pasiune, fericire, apropiere etc si o faci cu prietenul tau pentru a va simti bine si pentru a va apropia happy Sper ca ai intales.Mare grija la ce faci! Bye

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

(Astept ploaia de stupizi de la feministe & co)
Nu exista "a face dragoste". Dragostea e un sentiment, sexul este actiune.Ca iti zice el:"Hai papusa sa o facem pe un pat de trandafiri" e pura vrajeala pentru a te duce in dormitoroh go on

| DragonFLoW a răspuns:

Diferenta este ca de la cer la pamant, cel mai bine o observi daca experimentezi ambele procese dragoste faci doar cu persoana iubita persoana care u o consideri suflet pereche, daca ai ajuns sa faci doar sex cu aceea persoane si nu dragoste inseamna ca acea persoane nu mai e asa de "totul " pentru tine. Sex faci cu o curva, Dragoste faci cu iubita. Sper ca intelegi acum.

| Tzupy a răspuns:

Nici una amandoua au acelasi inteles dar se scriu diferitwinking [mda daca ar fi sa o luam clar ar fi o singura diferenta feulul cum se scriu] sper ca te'am ajutat

| HuzaAndreea a răspuns:

Pai...: diferenta este ca: sex faci cu o persoana care iti este pur si simplu indiferenta, iar la dragoste intalnim si preludiul acela...si, nu poti sa faci dragoste, decat cu o persoana la care tii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex =o faci cu cineva o data fara sa simti ceva pentru persoana respctiva o faci din obligatie sau nevoi fara a te satisface fara a ave a orgasm... dragoste=sa o faci cu o persoana care te iubeste si tu de asemenea o iubesti si mai intai de contactul sexual sa ai preludiu adica vorbe dulci mangaieri saruturi