| denisdc a întrebat:

De curând mi-am cumpărat un telefon, mai exact Wiko Lenny. De fiecare dată când încerc să instalez sau să actualizez o aplicaţie (menţionez că telefonul are Android 4.4.2 şi nu are actualizare spre celelalte versiuni mai noi şi că nu am instalat/actualizat vreo aplicaţie de când l-am cumpărat) accept toate permisiunile şi apare că se descarcă dar nu apare procentajul de descărcare. Şi tot aşa, se pun aplicaţiile "la coadă" dar tot nu se încarcă niciuna. Am încercat să resetez soft-ul, să şterg contul şi să îl pun înapoi dar degeaba... Tot nu merge. Sper să mă ajutaţi! Ofer fundă!

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Eu pateam treaba asta din cauza actualizarilor automate. Pentru ca sunt o multime de aplicatii care vor sa se actualizeze simultan, si stau asa in lista de asteptare chiar cu orele pana cand incepe una. Intra in aplicatia magazin play (sau cum se cheama la tine:chiosc play etc) la setari si dezactiveaza actualizarile automate. Nu lasa niciodata nici o aplicatie sa se actualizeze automat. Dupa ce ai facut asta, opreste toate procesele de descarcare care iti apar, si incearca sa descarci o aplicatie sa vezi daca merge. Asta ar trebui sa rezolve problema.

| denisdc explică:

Tot nu merge...