| ale0816 a întrebat:

Heii,am o problema la telefon, am un Samsung galaxy s5 si i-am facut root si dupa i-am facut unroot si acum nu pot sa fac update la soft? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| wLt a răspuns:

Salut, am și eu s5 gold, bine, nu contează asta. Nu trebuia să faci root, mi se pare cea mai mare prostie. Dacă vrei să-l faci, încearcă să downloadezi soft-ul original de pe site-ul lor, instalează-l prin Odin, ultima versiune de soft care este 5.0, în fine. Dacă nu te descurci, du-l la service, dar te v-a costa ceva bani.

4 răspunsuri:
| diNNozo a răspuns:

Cred ca, este ceva normal dupa ce faci root sa nu poti sa mai faci update happy

| darrio2007 a răspuns:

Sa-l arunci.

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la Samsung, iti reinstaleaza softul original, le platesti, si iei telefonul functional.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te-a "mâncat în c*r", aşa păţeşti!

Softul a înregistrat o "modificare" şi se "observă" acest lucru - deci, NU vei putea face update oficial sad
NU mai ai ce face ( decât RESOFTARE cu soft original )!

Toate cele bune!