| AcetonaRea a întrebat:

Aseară am vărsat din greșeală acetona in coltul telefonului meu în timp ce îmi făceam unghiile. Am auzit că poate lăsa o pata neagră pe ecran, dar mie îmi merge bine ecranul. Ceea ce mă interesează este daca cumva va afecta microfonul, locul de încărcat și cel care emana undele sonore, in viitor? Ele merg bine deocamdată. Ce spuneți? Dau funda

Răspuns Câştigător
| GsmStore a răspuns:

Salut.
Acetona contine alcool care se evapora foarte repede si nu lasa urme. Daca pe ecran este folie de protectie se schimba folia daca cumva este afectata. La mufa de incarcare nu are ce sa afecteze si difuzorul daca functioneaza nu o sa fie probleme dar depinde si cat de multa acetona a curs pe el.
Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai curatat repede locul in care ai varsat acetona e posibil sa nu pateasca nimic telefonul, presupun ca dupa l-ai sters cu un servetel umed sau cu putina apa.