| Hachi7 a întrebat:

Stiu ca o sa spuneti ca sunt ametita si multe altele dar va rog ajutati-ma! Stateam la calculator si imi faceam unghiile si din greseala am dat pe tastatura niste acetona. Tastele inca merg doar ca a ramas ceva alb pe tastele unde s-a varsat acetona.Cum pot sa scap de chestia aia alba?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate tastele s-au decolorat. Mergi la un service, sau cauta la prietene ce au laptop ca si tine si poate gaseti tastele respective sa le inlocuiesti.Iei o surubelnita sai ceva ce ai la indemana, bagi surubelnita sub tasta respectiva si ridici usor in sus. Tasta va iesi.a sa o poti pune inapoi, trebuie sa fixezi tasta in locul acela si apesi pe ea pana se aude un pocnet, semn ca a intrat.Altfel nu vad cum sa cureti, deoarece tasta s-a decolorat.

1 răspuns:
| Lora1 a răspuns:

Nu poti happy Tastele s-au decolorat! Cel mai bine daca vrei sa scapi de petele alea albe trebuie sa inlocuiesti tasta...