| pelivanvasil a întrebat:

de unde pot lua un iphone 2 sau iphone 1 daca exista ieftin nu vreau de pe net vreau de la altex domo

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Iphone 1 nu a exista niciodata. Primul Iphone a fost Iphone 2G - nu se mai fabrica. Urmatorul a fost Iphone 3g - nu se mai fabrica, gasesti la second hand cu 2, 3 milioane dar are o versiune software atat de invechita ca nu o sa iti mearga 75 % din aplicatiile existente. Iphone 3gs - nu se mai fabrica, gasesti la second hand cu 500, 600 lei e cea mai buna si ieftina varianta pentru ca pe el poti sa instalezi chiar si ultimul software aparut si anume iOS 6 deci orice aplicatie o sa mearga pe el. Iphone 4 - nu se mai fabrica decat varianta de 8 GB restul au fost retrase de 1 an de pe piata, gasesti la second hand cu 1000-1100 lei, merge orice aplicatie, are procesorul si camera mai performante plus design-ul nou. Iphone 4s la second hand vreo 15 milioane in magazin 27 milioane acelasi design ca iphone 4, procesor mai perfomant si camera + suporta toate lucrurile noi de pe Iphone 5 (ambele au siri, navigatie etc). Iphone 5 care momentan nu prea se gaseste in Romania dar de sarbatori o sa fie magazinele pline se invarte undeva la 3100, 3300 lei inca nu prea se gaseste second hand.

1 răspuns:
| roormaf12 a răspuns:

IPhone 2 si 1 nu se mai fabrica din cate stiu eu...il gasesti doar pe siteuri second hand.