| florinuka a întrebat:

Heyy cum se poate dezmagnetiza o cartela?
Pentru cel mai bun raspuns dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Te duci la Orange cu buletinu in mana cu 3 numere des utilizate cu 37-38 de lei ceva in genu (daca ai vechim in retea poate iti da si un cadou eu am primit un stick de 4GB mi-am scos o parte din bani), nu te certa cu ei ca o faci degeaba (e vina ta ca ai schimbat cartela des din telefon asta iti zic desi tu poate nici nu ai scos-o cum am patit si eu)

5 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

O cartel se poate demagnetiza in urmatoarele situatii:
1. Este scoasa si reintrodusa de multe ori intr-unul sau mai multe telefoane.
2: Este tinuta langa obiecte gen carduri, bani, metale.
3: Sunt cazuri mai rare in care se demagnetizeaza fara sa-i faci nimic si te trezesti ca nu iti mai functioneaza.
In cazul demagnetizarii, trebuie sa mergi la un shop Orange, Vodafone, cosmote dupa caz, si sa soliciti schimbarea simului.

| JONYYCA a răspuns:

Du-te si tu la un operator cum ar fi cosmote Orange Vodafone sau doctor gsm

| LiviuCristy a răspuns:

SIM-ul nu se magnetizeaza pentru ca din cate stiu eu nu contine metale feromagnetice; poti sa ii spui ca s-a demagnetizat dar e incorect spus si dca nu mai merge atunci de vina sunt:
Freci cartela de prea multe ori in telefon
Telefonul inchis deschis de prea multe ori in anumite cazuri
Cel mai des la soc cand o scapi arunci etc
Vrei sa demagnetizezi o cartela din nu stiu ce motiv? Joaca-te cu ea si scap- o des din mana pe ceva mai dur

| vangaelis a răspuns:

Singura solutie e sa-ti schimbi sim-ul. Oricum ti-o schimba gratis si-ti pastreaza si numerelewinking