| iulikk a întrebat:

Heyy... Aş vrea să fac rubeola. Se poate sa fac intenţionat?

Cel mai bun raspuns primeşte Funda.:*:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bogdan98tl a răspuns:

Vrei sa scapi de scoala? laughing

5 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Se poate sa faci tot ce vrei tu dupa preferinte dar nu ...rubeola.

| Ina93 a răspuns:

Daca ai facut-o mic nu ai cum sa o faci cand esti mare
daca nu du-te si stai langa cineva care are rubeola si poate o ei
alta solutie nu stiu
adica nici nu cred ca exista devil

| DLeonard a răspuns:

Trebuie sa intri in contact cu cineva care are. Rubeola circula prin aer si o poti lua si mergand singur/a pe strada.

| Bobbb a răspuns:

Da se poate, doar daca stai in prezenta altei persoane care are rubeola laughing)

| CynthiaB a răspuns:

Da, se poate, daca ai contact cu cineva care are. Altfel, poate prin puterea mintii.